Sosyal Ağlar

 

Sınavlar

 
Geçmiş Sınav Soruları ve Cevapları
Sınav Sonuçları

Bilgi Köşesi

 
MOTOSİKLET EHLİYETİ
OTOMOBİL EHLİYETİ
KAMYON / ÇEKİCİ
OTOBÜS EHLİYETİ
TIR/RÖMORK

Foto Galeri

 
ARAÇLARIMIZ
DERSLİKLER
DİREKSİYON EĞİTİMİ
İDARİ BÜRO

Üye Girişi

 
Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

 
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 3

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 6
· En Yeni Üye: aqidezi

Otobüs Ehliyeti

E OTOBÜS EHLİYETİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

- 29 Mayıs 2013 Tarihli M.E.B. lığı Özel M.T.S.K.Yönetmeliğine göre E sınıfı ehliyet alabilmek için en az ilkokul mezunu olup,22 yaşını bitirip 23 yaşından gün almış olmak gerekir.

- Başka bir sınıf ehliyeti olanlar E sınıfı ehliyet başvurularında teorik derslere devam etmezler ve teorik sınava girmezler.

- İlk kez ehliyet başvurusunda bulunanlar,Trafik ve Çevre Bilgisi,İlk Yardım Bilgisi ve Araç Tekniği Bilgisi derslerine devam ederler ve ana sayfamızda bulunan sınav takvimine göre teorik sınava girerler.Bu sınavda kursiyerler belirtilen derslerden toplam 50 soruyu 1 saatte çözerler,başarılı olmak için en az 35 doğru yapıp 100 üzerinden 70 almak gerekir.Sınavlara cep telefonu , hesaplama haberleşme gibi cihazların götürülmesi kesinlikle yasaktır,Sınavdan 1-2 gün öncesinde kursumuzdan sınav giriş belgenizi almalısınız ve nüfus cüzdanı veya ehliyetinizi yanınızda bulundurunuz.

- Teorik sınavdan başarılı olmanız halinde ana sayfada belirtilen tarihte uygulama direksiyon sınavına girecek bu sınavı da başarmanız halinde,sınavdan yaklaşık 4 gün sonra dosyanızı kursumuzdan alacaksınız;unutmayınız ki direksiyon sınavını geçtikten sonra 2 yıl içinde ehliyetinizi almadığınız taktirde dosyanız iptal olacaktır.

- E Otobüs ehliyeti alanlar,otobüs,kamyon,otomobil,minibüs,kamyonet ve lastik tekerlekli traktör kullanabilirler.

4,014,861 Tekil Ziyaretçi